BÜYÜRKEN

Home / BÜYÜRKEN

BESLENME

Okul öncesi dönemde özelikle sağlıklı beslenmenin öneminin bilincindeyiz. Kendi mutfağımızda deneyimli ve hijyen eğitimi almış aşçımız tarafından hazırlanan yemekler tüketilmektedir. Okulumuzda beslenme günün en önemli öğünü sabah kahvaltısı ile başlamaktadır. Dört besin grubundan da bulunduran menüler diyetisyenimiz tarafından oluşturulmaktadır. Yemeklerde konserve, hazır paketli ürün, endüstriyel şeker kullanılmaz ve yerine mevsimine göre sebze, meyveler, ev yapımı ürünler, masum şekerler (bal, pekmez, ev yapımı reçel, marmelat, pestil, elma püresi) tercih edilir. Yemekler zeytinyağında pişirilir. Organik beslenmeye ayrıca önem verilir ve ana besinlerin temini için organik üretim yapan firmalar ile çalışılmaktadır. Tüm bunların ışığında çocuklarımıza dengeli ve sağlıklı beslenme bilinci kazandırılır. Ayrıca okulumuza dışarıdan yiyecek, doğum günü pastası, atıştırmalık türevleri kabul edilmez, velilerimiz ve çalışanlarımız tarafından da çocuklarımıza şeker, sakız..v.b ikram edilmez.

HİJYEN VE SAĞLIK

Okuluuzda tam donanımlı bir revirimiz bulunmaktadır. Kurum doktorumuz okulumuzu ziyaret eder, sağlığa aykırı her hangi bir durum olup olmadığını teftiş eder, genel sağlık muayenelerini yapar. Tam zamanlı revir hemşiremiz ile koordineli çalışırlar. Okulumuzda düzenli aralıklarla velilerimize, çalışanlarımıza, bilgilendirmeye ve tutum – davranış değişikliği kazandırmaya yönelik sağlık eğitimleri vermektedir.

Öğrencilerimizin periyodik sağlık taramaları, gelişim ölçümleri gerçekleştirmektedir.

Tüm binamızda su arıtma sistemi kullanılmaktadır. Tüm tuvaletlerde dezenfeksiyon sağlayan ozonitörler bulunmaktadır. Haftanın belirli günlerinde tüm bina dezenfekte edilir. Aynı zamanda çocuklarımız sınıfta değil, bağımsız uyku odalarında uyurlar. Böylelikle çocuklarımızın hastalıklardan korunmasına en yüksek katkı sağlanır.

GÜVENLİK

Binamızda bahçe ve kapı güvenliğinden itibaren önlemler alınır, okul giriş – çıkışlarımız ve tüm toplu alanlarımız kamera sistemi ile çevrelidir ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm kapılara, pencerelere ve merdivenlere gereken önlemler alınmış, korumalar yapılmıştır. Elektrik kesintisinde acil durum aydınlatmaları bulunmakta, jeneratör desteği alınmakta, duman, yangın gibi durumları önleyici sensörler ile kontrol sağlanmakta ve güvenlik sistemleri şirketi ile çalışılmaktadır.