KURUCUMUZDAN

Home / KURUCUMUZDAN

Sevgili Anne Babalar,

Etrafımız çocuk yetiştirmede en iyi yöntemler, en doğru eğitim yaklaşımları, en sağlıklı besinler, en kaliteli zaman etkinlikleri … gibi niceleri ile çevrelendi. Yüzyılın uyarıcıları, teknoloji ile örülmüş bir yaşam, mükemmel anne ve mükemmel baba olmaya atıflar (çoğu zaman zorlamalar) ile baş başayız.

Çocuğumuz digital dünyaya mı açılsa, teknolojiden uzaklaşıp doğa ile baş başa mı kalsa; kurstan kursa giderek yüzyıla mı hazırlansa yoksa sakinliğe mi doysa; yabancı bakıcılar ya da kurumlar ile ikinci dili mi öğrense arkadaşları ile anadilini ve yeteneklerini mi geliştirse… gibi nicelerini düşünüyoruz. Hangi zamanda ne yapmalı, hangi yerde ne olmalı karar vermeye çalışıyoruz.

Bir anne, bir veli, bir eğitimci ve danışman olarak hep bu soruların yanıtlarını verme,  bireye en uygun olanı bulma çabasındayım. Bu çabaya ve on beş yılı aşkın deneyime KİDYA açılmadan önce aylarca süren AR-GE çalışması eklememiz, uzman görüşmelerini harmanlamamız, akademik kadro ile toplantılarımız, yurtiçi ve yurtdışı gözlemler eklememiz de ideali sunma isteğimizdendir. Çünkü, ilk çocukluk dönemindeki eğitim ve yaklaşımların etkileri ömür boyu izlerini sürdürmektedir.

Doğar doğmaz keşfetmeye yönelen, sorularına yanıt buldukça, oyun oynadıkça gelişen bireyleri kendi içinde en iyi ve en önemlisi de mutlu olmaya yöneltmek istemekteyiz. Bu sebeple okulumuzda bütünsel bir yaklaşım sergilemekte, fizyolojik, psikolojik ve eğitsel gereksinimlere bir arada yanıt vermekteyiz. Kendi iyisi ve kendi mutluluğunu keşfeden çocuklar bu bütünsel yaklaşım ile başarılar dolu geçecek eğitim hayatına merhaba diyecektir.

Benzer anlayıştaki ailelerimiz ile bir arada olmak dileğiyle.

Kurucu Okul Müdürü

Özüm ARSLANBEK